Próchno
Nr rejestracyjny:
Port Macierzysty: Jastarnia
Armator: prywatny
Rok budowy: 1935
Typ:
Konstruktor: Colin Archer
| DANE TECHNICZNE JACHTU Długość: 12,5 m Szerokość: 3,95 m Zanurzenie: 1,5 m Typ ożaglowania: kuter gaflowy Kadłub: stal Liczba koi: 6 | ![]() |
s/y Jossa to drewniany jacht zbudowany w 1935 roku w Norwegii wg projektu słynnego norweskiego projektanta i szkutnika Colina Archera. Reprezentuje styl tradycyjnych kutrów przybrzeżnych typowych dla Skandynawii lat 30. XX wieku o wysokiej dzielności morskiej. Jednostka posiada charakterystyczne ożaglowanie gaflowe oraz klasyczny kadłub wypornościowy o wysokiej burcie i zabudowanej rufie.
Jacht został z czasem zaadaptowany do celów rekreacyjnych, a po starannym odrestaurowaniu z dbałością o historyczne detale jest dziś własnością polskiego armatora – i ozdobą mariny w Jastarni.









