s/y Inatiz

Rdza

Port Macierzysty: Scheweningen
Bandera: Holandia
Armator: prywatny
Rok budowy: 2006
Typ: Bruce Roberts 532
Konstruktorzy: Bruce Roberts

DANE TECHNICZNE JACHTU
Długość: 16,30 m
Szerokość: 4,88 m
Zanurzenie: 2,40 m
Ożaglowanie: 120 m2
Typ ożaglowania: kecz
Silnik: Perkins m92 90 KM
Liczba koi: 10
s/y Inatiz

W 2001 roku Chris, brytyjski weteran kilku wojen, przeszedł na zasłużoną emeryturę – którą chciał spędzić żeglując po najdalszych zakątkach świata. Marzył mu się jacht z jednej strony tak mocny, by sprostać nawet najtrudniejszym warunkom, z drugiej strony jasny, przestronny i wygodny… A że trudno znaleźć idealny jacht – postanowił taki zbudować, inwestując przede wszystkim w bezpieczeństwo: sprawdzona konstrukcja Bruce’a Robertsa, wzmocnione blachy, 5 w pełni wodoszczelnych przedziałów, odporny na awarie silnik i mało zawodne systemy hydrauliczne. Ponadto dwa systemy ogrzewania, zamknięta sterówka i opalany drewnem kominek w mesie!

Przygotowany do żeglugi polarnej jacht w 2006 roku wyruszył w swój pierwszy rejs – na Morze Śródziemne. Korzystając z ciepłego klimatu i uroków małych portów, pierwszy opiekun Inatiz coraz dalej odsuwał plany żeglugi w chłodne rejony. Wreszcie w 2015 roku w Grecji zdarzył się wypadek, który na dobre je wykluczył: wchodząc na maszt by wymienić wiatromierz Chris spadł na pokład. Poważna kontuzja odebrała mu możliwość samodzielnego prowadzenia jachtu. Mimo to wciąż nie mógł rozstać się ze swoją „Tizzy”.
Dopiero wiosną 2019 roku znalazł się ktoś, kto szczerze zachwycił się Inatiz i przekonał Chrisa, że najwyższa pora dać jej szansę zrealizować te marzenia, dla których powstała – w końcu zabrać ją na daleką północ. Inatiz zyskała nowych opiekunów i na razie przeniosła się do Gdańska. Ale to dopiero początek jej drogi.